Cianotipijos dirbtuvės „Mėlynojo angelo paslaptis“

2024 06 11


Ar girdėjote apie alternatyvų fotografavimo būdą be fotoaparato ir fotojuostelių? Ar kada teko išbandyti cianotipiją?

Kultūros paso edukacija mokiniams suteikia visapusiškas tobulėjimo galimybes. Tuo galėjo įsitikinti mokiniai, kurie dalyvavo integruotoje pamokoje - edukacinėje išvykoje Anykščiuose, kur susipažino su cianotipija ir praktiškai išbandė šį metodą dirbtuvėse „Mėlynojo angelo paslaptis".

Cianotipija – vienas iš pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų, dar kitaip vadinamas saulės atspaudu arba mėlynuoju atspaudu. Šis edukacinis užsiėmimas mokiniams padėjo suvokti fotografijos procesą, supažindino su cianotipijos atsiradimo istorija ir leido atrasti šio proceso panaudojimo galimybes, paliečiant botanikos ir angelų temos. Tai saugus, kūrybiškas ir įdomus procesas, vykstantis šviesioje patalpoje, naudojant geležies druskas, akvarelinį popierių, ultravioletinių spindulių šaltinį, vandenį ir kitas priemones.

Kupini naujų patirčių po edukacinės programos mokiniai su mokytojais apsilankė pažintiniame Medžių lajų tako komplekse, o vėliau patirtais įspūdžiais dalinosi prie užkandžių stalo gamtos apsuptyje.

Puikią edukacinę išvyką organizavo lietuvių kalbos mokytojos Danutė Balčiūnienė ir Milda Petrėtienė bei vyr. socialinė pedagogė Agnė Padriezienė ir mokytojo padėjėja Simona Blauzdienė.