Gero vėjo floristams!

2023 01 30


„Kai išskrenda varpai…“ Taip vadinosi floristinių darbų paroda „Šaltinėlio“ bibliotekoje, skirta miesto bendruomenei. Joje dalyvavo Panevėžio mokymo centro Fp21, Ft21, Fp22 ir Ft22 grupių floristo specialybės mokiniai.

Anot legendos, varpai, paskelbę Kalėdas, išskrenda ilsėtis į Romą, o grįžta pavasarį su nauju skambesiu paskelbti Velykas, atgimimą.

Atėjo Fp21 ir Ft21 grupių skrydžio laikas, kurį vainikavo kvalifikaciniai egzaminai. Sėkmingai išlaikę teoriją, mokiniai įgytas žinias ir įgūdžius demonstravo komponuodami interjero fitokompoziciją-florariumą.

Visi stengėsi, ieškojo skirtingos raiškos savo kuriamoje kompozicijoje. Iš įvairių medžiagų, pritaikę atlikimo technikas, mokiniai gamino aksesuarus. Būsimi floristai demonstravo gebėjimus vertinti interjero ypatumus, augalų bioekologines, dekoratyvines savybes, pritaikyti komponavimo principus. Buvo sukurtos kompozicijos: „Slėpynės“, „Atostogos Bahamuose“, „Dykumos paslaptis“, „Pasimatymas“, „Žvilgsnio pasivaikščiojimas“, „Prie jūros“, „Pailsėkime“, „Fėjų sodas“, „Ramybės uostas“.

Linkime floristams gero vėjo, kad jų darbiniai, kūrybiniai pasiekimai skambėtų kaip velykiniai varpai.

Vida Čereškevičienė
grupių vadovė, profesijos mokytoja