Kovo 11-ąją prisiminus

2023 03 16


Tu – mažutė, tu telpi visa

Į Čiurlionio karalių delnus...

Tu – riekelė duonos kasdieninės

Ant Pasaulio vaišių pilno stalo...

J. Degutytė

Visą savaitę prieš Kovo 11-ąją Panevėžio mokymo centro 2-ame gimnazijos skyriuje vyko renginiai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Renginių ciklas prasidėjo netradicine pamoka, kurią vedė Panevėžio krašto apsaugos kariai. Pamokos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su savanorystės kariuomenėje programa, su kariuomenės darbo specifika, ginklais. Apie tai išsamiai papasakojo Panevėžio regioninės Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus štabo seržantas Renaldas Stuknys.

Kovo 10-oji buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui. Renginys prasidėjo tautiška giesme ir Panevėžio mokymo centro pavaduotojos ugdymui Nijolės Grybauskienės šventiniu palinkėjimu. Renginio vedėjos Mokinių tarybos narės Rugilė ir Miglė kvietė visus susimąstyti apie nueitą Lietuvos Nepriklausomybės kelią, kuris šiandien yra lygiai taip pat svarbus, kaip ir prieš jam prasidedant, apie istoriją, kupiną meilės Lietuvai. Patriotizmo jausmą žadino istorijos mokytojos Gitos Grigienės pasidalinimas žiniomis apie kovo 11-ąją. Renginį pagyvino ir širdies stygas virpino Panevėžio rajono Velžio gimnazijos mergaičių ansamblis, vadovaujamas mokytojos Zitos Tikuišienės. Gimnazistėms akomponavo gitaristai Panevėžio mokymo centro informatikos mokytojas Mantas Šeštokas ir Danielius Rokas.

Antroji renginio dalis buvo skirta seminarui „Grėsmės šiuolaikiniame gyvenime: valdymas ir mokymosi metodai“. Šio seminaro sumanytoja  – dailės mokytoja, krašto apsaugos karė Jurgita Steckienė.

Šventinis minėjimas baigėsi prisimenat Popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius: /„Trokšte troškau aplankyti ypač brangią Jūsų žemę. Ši žemė yra brangi visai krikščioniškajai tautai, pasklidusiai penkiuose žemynuose. Lietuva – tai tyli liudininkė karštos meilės religijos laisvei, kuri, kaip ne kartą pabrėžiau, yra visų kitų žmogiškų ir visuomeninių laisvių pagrindas“.

Straipsnį parengė mokinių tarybos kuratorė
Vaida Kučinskienė