Respublikinis floristo ir dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo mokymo programų mokinių profesinio meistriškumo konkursas „Nupinsiu, sese, tau vainiką...“

2024 06 19


Ankstyvą antradienio rytą  Panevėžio mokymo centro kiemelis pasipuošė akį traukiančiomis gėlių dekoracijomis .
Būtent jos pirmosios pasitiko II-ojo respublikinio floristo ir dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo mokymo programų mokinių profesinio meistriškumo konkurso „Nupinsiu, sese, tau vainiką...“ dalyvius . Šiemet svečių pagausėjo – net septynios profesinio mokymo įstaigos iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Biržų, Joniškio ir Zarasų delegavo savo atstovus.
anksto pasiruošę, nešini įvairiausiomis ir spalvingiausiomis gamtos grožybėmis, būsimieji floristai ir dekoratyvinio apželdinimo darbuotojai nekantravo atlikti praktinę konkurso užduotį – sukomponuoti gražiausią Joninių šventės vainiką bei jį pademonstruoti ant savo asistentų-modelių . Iš daugybės kompozicijose naudotų elementų galima būtų išskirti kelis: mėlynakes rugiagėles, jaunus smilgų daigus, nokstančias rugių varpas ir į banguojančią formą susuktus krienų lapus . Augalų menininkai kelias valandas plušėjo stengdamiesi įdėti visą savo kūrybiškumą ir truputėlį šventinės magijos į savo žaliąsias karūnas . Ritualinės Joninių karūnos puošė tiek bendramokslių, tiek ir pačių dalyvių galvas. Vaizdas buvo išties kerintis!
Nors nuo pat ryto buvo žadama pavojinga audra , niūrūs debesys, tarytum įvykus tikram Joninių stebuklui, praslinko pro Panevėžį . O patį renginį praskaidrino bei dar labiau pagražino vaikų ir jaunimo kolektyvo „Grandinėlė“ tautiniai šokiai ir buvusios floristo specialybės mokinės Simonos Brazdžionytės žavus muzikinis pasirodymas . Nuoširdus ačiū jums! Verta pabrėžti, jog jaunųjų šokėjų galvas taip pat puošė konkurso dalyvių nupinti margaspalviai vainikai 
Po sunkaus komisijos darbo ir nelengvų sprendimų
A kategorijos
I vietos laurai atiteko Monikai Narbutienei (Panevėžio mokymo centras) 
II vieta – Rūtai Sakalauskaitei (Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras) 
III vieta – Editai Lukošiūnienei (Zarasų profesinė mokykla) 
B kategorijos nugalėtojai:
I vieta – Emilijai Sinkutei (Joniškio žemės ūkio mokykla) 
II vieta – Ramunei Kasparavičiūtei (Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras) 
III vieta – Viktorijai Steponovaitei – (Biržų technologijų ir verslo mokymo centras (Vabalninko skyrius)
Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems už nuoširdų bei kruopštų darbą 
Taip pat tariame didelį AČIŪ rėmėjams: „PREZO“ kepyklėlei  (už nuostabius kepinius), R. Kielos individualiai įmonei „Širšė“  ir Elenos Mezginaitės viešajai bibliotekai  (už įsteigtus prizus nugalėtojams), be kurių nebūtų šio nuostabaus renginio. Linkime Jums saulėtų bei nuotaikingų Šv. Joninių! 
Kviečiame pažiūrėti margais vasaros žiedais nuspalvintą renginį: